טעויות נפוצות של חייבים בהוצאה לפועל

במהלך השנים נתקלנו בטעויות רבות של חייבים, חלק מהטעויות הצלחנו לתקן וחלק לצערי נותרו בלתי הפיכות, לכן אנו ממליצים לשכור עו"ד המתמחה בייצוג חייבים בהוצאה לפועל.

 

נכון, צריך לשלם שכר טרחה אך מנגד, לעיתים כשעושים את הדברים ללא ידע וניסיון גורמים נזק ואח"כ צריך לשלם יותר לתיקון הנזק.

 

  • חייב הגיש בעצמו בקשה לקבלת הפטר ל"מוגבל באמצעים" בהוצאה לפועל. הבקשה הועברה לרשם ההוצאה לפועל וזה דחה את הבקשה ובנוסף הגדיל את צו התשלומים הקיים באיחוד תיקים מ- 150 ש"ח ל- 2000 ש"ח. 

הטעותהחייב הגיש בקשה בניגוד לקריטריונים שבהם ניתן לקבל הפטר וגרם לעצמו נזק קשה. 

 

  • לחייב היו מספר תיקים בהוצאה לפועל, עו"ד של זוכה אחד הטיל עיקול על משכורתו של החייב. החייב נלחץ ולמחרת היום אביו שילם את מלוא החוב לביטול עיקול המשכורת. כעבור שבועיים הוטל עיקול נוסף מתיק אחר, ואז החייב פנה למשרדנו.

הטעות: סגירת התיק הראשון באמצעות תשלום מלוא החוב.

 

  • פנתה למשרדנו חייבת המצויה מעל 8 שנים באיחוד תיקים ומשלמת מידי חודש 600 ₪, וסיפרה כי לפני כחודשיים התקשרו אליה ממשרד עו"ד של חב' אשראי והציעו לסגור את התיק בהנחה סמלית. החייבת הסכימה להצעה.

הטעות: באמצעות מו"מ הפחתנו את החובות של החייבת לסך של 35%, כאשר החייבת ללא ייצוג לבדה שילמה 80% מהחוב בתיק שסגרה.

 

  • נפגשנו עם חייבת ששילמה 2 הלוואות לשני בנקים שונים בסך כולל של 3,000 ₪. נוכח העובדה שלא יכלה לשלם את ההלוואות לא ידעה החייבת מה לעשות והחליטה לעשות איחוד תיקים. לחייבת היו חובות נוספים בסך כולל של כ- 300 אלף ₪.

הטעות: מתברר כי ערב נוסף חתם על ההלוואות הנ"ל ולו נכס מקרקעין שהבנק היה שמח לעקל ולממש. במקרה זה הצלחנו לתקן את הטעות ולהציל את הדירה ממכירה ע"י כונס נכסים.

 

  • חייבת הגישה בעצמה בקשה לאיחוד תיקים (לא 3%) אך הצהירה דברים תמוהים בתצהירה ובשאלון ועקב כך רשם ההוצאה לפועל לא קיבל את בקשתה.

הטעות: עריכת תצהיר ושאלון בצורה בלתי מקצועית ושגויה (בדיווח על הכנסות והוצאות). בהתערבותנו לאחר מספר הבהרות ובקשות הצלחנו להשיג איחוד + מוגבלת באמצעים לחייבת.