ניהול מו"מ להסדרי חובות (סגירת תיקים)

מו"מ להסדרי חובות, כאשר לחייב מספר תיקים בהוצאה לפועל, צריך להיעשות בזהירות, תוך שימת לב לפרטים רבים. קיבצנו בעבורכם במאמר זה מספר דגשים:
 

 • מגבלות החוק: לא תמיד חייב יכול לפעול לפרוע את חובותיו ישירות מול נושיו. למשל חייב אשר מצוי בהליכי פשיטת רגל, או באיחוד תיקים אינו רשאי לסגור תיק אחד בלבד, או לשלם סכום כסף לנושה כלשהו (איסור העדפת נושה). עם זאת, לפעמים אנו מנצלים תחומים אפורים בהם כן נצליח לסגור תיקים למרות המגבלות האמורות.

 

 • נזק מול תועלת : משא ומתן מול זוכה, או לרוב מול עו"ד של הזוכה, יכול להוביל להסכם או שלא. מה יקרה לחייב אם המגעים לא יבשילו להסכם?

 

 • מידע לגבי החייב: לעיתים אנו בוחרים לגלות מידע השייך לחייב, ולעיתים אנו מעדיפים להסתיר מידע מהזוכה. איך יודעים מה לעשות? מתוך הניסיון הרב, אנו יודעים למשל, איזה מידע נחוץ לבנק על מנת לקבל החלטה בעניין החייב, ואיזה מידע עלול להזיק לחייב ועל כן יוסתר מהצד השני. מידע שכבר דיווחנו עליו במסמכים שהוגשו להוצאה לפועל ניתן ליתן לפי דרישה מפורשת, אך יש מידע מסוכן שאסור בשום פנים ואופן לדבר עליו, שימו לב..

 

 • מול מי ננהל את השיחות: ישנם כמה אפשרויות לגבי הנציג שנמצא מולנו – הזוכה בעצמו, עורך הדין שלו, אחד מעורכי הדין במשרד עו"ד של הזוכה, נציג שירות, פקיד הוצאה לפועל וכו'. לעיתים נבחר לדבר עם עו"ד ולעיתים לא, תלוי בגובה החוב ובעוד מספר גורמים.

 

 • כמה להציע? חייבים רבים טועים ומציעים סכומים לא נכונים בהצעות פשרה מול הבנק, או הזוכה. הצעה נמוכה מידי עלולה להראות על חוסר רצינות, וגבוהה מידי תגרום להפסד כספי. אפשר להציע את קרן החוב או חצי מהחוב, ואולם בעניין זה יש משקל רב לנסיבות המקרה כמה החוב ישן, וכמה יש בידי החייב לשלם וכו'. 

 

 • אופן ניהול השיחות וההתכתבויות עם הצד השני – יש לזכור כי הצד השני ממתין כבר תקופה ארוכה לקבל תמורה כספית מתיק ההוצאה לפועל, ועלול להיווצר כעס/תסכול/נקמה. איך אנו צריכים להתמודד עם זה? בלי ויכוחים ואמוציות, להיות ענייניים ורגועים..

 

 • האם צריכים לסגור את כל התיקים במקביל או לא ? מצד אחד, חייבים רבים רוצים לגמור עם כל התיקים במהירות האפשרית, לאחר שנים שהם משלמים, אך יש מקרים שאנו ממליצים לחייבים לסגור רק חלק מהתיקים. אם אתה צריך לבטל את כל ההגבלות, חייבים לסגור את התיקים באותו הזמן, אך אם יש לך זמן אפשר קודם כל לסגור תיקים בהם ההנחה גדולה יותר. 

 

 • לאחר ששילמנו, איך נסגרים התיקים ? צריך לשים לב, במסגרת הסכם עם הצד השני ולסכם איתו באחריות מי לפעול לסגירת ההליכים המשפטיים וכן לו"ז מסודר, לדוג' בתוך 14 ימים תוגש בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ. רצוי בהסכם הפשרה לרשום כי באחריות הבנק/הזוכה לפועל לסגירת התיק בתוך כ- 10 ימים ממועד פירעון החוב. 

 

 • האם דרוש עו"ד לסגירת התיקים ? שכמובן נמליץ לשכור עו"ד מהסיבות הברורות, עם זאת, כדאי לדעת שהצד השני מתייחס בהרבה יותר רצינות לחייב שמיוצג, ולאור ניסיון רב בעשרות תיקים ושימת לך לכל הדברים שהוזכרו במאמר זה ועוד, אנו מצליחים להפחית את החובות בצורה מטורפת, להמחשה, התיק אחרון שטופל ע"ס חוב עדכני 121,360.55 ₪, סגרנו ב- 28 אלף ₪. לכן, קח בחשבון כי השקעה קטנה יכולה לחסוך לך הרבה כסף!!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

חדש!! חינם!! קבל הצעת מחיר לסגירת כל התיקים